Konsultujmy program rowerowy

Konsultujmy program rowerowy
09.01.2018

Przyjęta 3 stycznia br. koncepcja przebiegu tras rowerowych dla Legnicy jest już powszechnie dostępna w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce Rozwój Miasta –> Programy, strategie, plany pod linkiem: http://um.bip.legnica.eu/uml/rozwoj-miasta/programy-strategie-pla.

Prezydent zaprasza mieszkańców Legnicy do jej lektury oraz przedstawiania własnych wniosków, uwag i propozycji dotyczących tej koncepcji. Uwagi można przesyłać na adres e-mail rower@legnica.eu, bezpośrednio do Jarosława Patrona, specjalisty ds. komunikacji rowerowej w Wydziale Zarządzania Ruchem Drogowym.

- Realizacja koncepcji rozwoju legnickiej sieci rowerowej to przedsięwzięcie na lata – mówi Tadeusz Krzakowski. - Program rowerowy będzie uwzględniany przy wszystkich budowach i przebudowach dróg w Legnicy. Mamy jego skonkretyzowaną wizję. Do przedstawionych w dokumencie założeń i rozwiązań złożyły już uwagi i wnioski jednostki miejskie oraz wydziały merytoryczne Urzędu Miasta. Dokument trafił też do radnych. Przed nami są jeszcze spotkania konsultacyjne ze środowiskami rowerzystów i mieszkańcami miasta, na których uwagach szczególnie mi zależy – podkreśla prezydent.

 

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 09.01.2018 | Wyświetleń: 222
Powrót na listę aktualności

Zobacz także