Prezydent Miasta Legnicy

bip

Porozumienie terytorialne o wartości 64 mln euro podpisane

Porozumienie terytorialne o wartości 64 mln euro podpisane
10.10.2023
Porozumienie terytorialne o wartości 64 mln euro podpisane

W Legnicy miało miejsce ważne wydarzenie - podpisanie Porozumienia Terytorialnego, które ma na celu określenie zasad realizacji projektów strategicznych w ramach instrumentu terytorialnego Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Legnicko Głogowskiego Obszaru Funkcjonalnego (ZIT LGOF). To wydarzenie stanowi ważny krok w rozwoju regionu i efektywnej alokacji środków z Funduszy Europejskich na Dolnym Śląsku.

Porozumienie Terytorialne zostało podpisane pomiędzy Zarządem Województwa Dolnośląskiego, reprezentowanym przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego - Cezarego Przybylskiego oraz Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego - Tymoteusza Myrdę, a Gminą Legnica, która pełni rolę lidera Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Legnicko-Głogowskiego Obszaru Funkcjonalnego i jest reprezentowana przez Tadeusza Krzakowskiego - Prezydenta Miasta Legnicy.

Celem zawarcia tego porozumienia jest ustalenie zasad, procedur i warunków realizacji projektów w ramach dolnośląskiego programu operacyjnego pn. „Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027” (FEDS 2021-2027). Projekty te będą zgodne zarówno ze Strategią Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2030, jak i Strategią ZIT, co zapewni spójność działań na rzecz rozwoju regionu.

Podpisanie tego porozumienia to ważny krok w kierunku realizacji strategicznych projektów, które przyczynią się do wzrostu potencjału rozwojowego Legnicy i regionu.

- Dzięki współpracy i synergii działań, będziemy w stanie osiągnąć więcej i wpłynąć pozytywnie na jakość życia mieszkańców Dolnego Śląska – powiedział Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

To wyjątkowe wydarzenie z pewnością przyczyni się do dalszego rozwoju regionu i poprawy jego konkurencyjności. Legnica w pierwszej kolejności chce budować multimodalne centrum przesiadkowe przy dworcu i na ten cel przeznaczy główne finansowanie. Pod uwagę brane jest także inwestowanie w zeroemisyjny transport publiczny. Natomiast ze społecznego funduszu jest plan, aby pieniądze wydać na projekty związane ze szkolnictwem branżowym. Przypomnijmy w przypadku Legnicy, chodzi o ponad 27 mln zł.


Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Legnicko-Głogowskiego Obszaru Funkcjonalnego:

4 gminy miejskie:

Legnica (miasto na prawach powiatu - Lider partnerstwa) oraz Chojnów, Głogów, Lubin

7 gmin miejsko-wiejskich:

Chocianów, Góra, Polkowice, Prochowice, Przemków, Ścinawa, Wąsosz

19 gmin wiejskich:

Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jemielno, Jerzmanowa, Kotla, Krotoszyce, Kunice, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Niechlów, Pęcław, Radwanice, Rudna, Ruja, Żukowice

5 powiatów:

głogowski, górowski, legnicki, lubiński, polkowicki

Galeria zdjęć

Opublikował: Piotr Seifert | Dodano: 10.10.2023 | Wyświetleń: 674
Powrót na listę aktualności

Zobacz także