Jubileuszowa Gala Mistrzów Sportu

Jubileuszowa Gala Mistrzów Sportu
12.02.2018
Jubileuszowa Gala Mistrzów Sportu

W piątek (9 lutego) w hotelu Qubus odbyła się jubileuszowa, X Gala Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego oraz Bal Mistrzów Sportu pod patronatem prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego.

To był wspaniały, pełen radości wieczór. Poznaliśmy najlepszych i najpopularniejszych zawodników oraz trenerów regionu. Wręczono kilkadziesiąt nagród i wyróżnień, a potem - bal do późnych godzin.

- Sport jest ważnym elementem budowania lokalnej dumy i tożsamości – mówił Tadeusz Krzakowski. - Dlatego tak chętnie Legnica, samorządy regionu i biznes wspomagają kulturę fizyczną, wspólnie nagradzają najlepszych i najpopularniejszych zawodników, a mieszkańcy kibicują i cieszą się z ich sukcesów.

Organizatorzy gali to: Urząd Miasta Legnicy, Legnickie Centrum Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Hotel Qubus oraz portal e-legnickie.pl.

Galę Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego wsparły samorządy regionu: Legnica, Głogów, Polkowice, Powiat Lubiński, gmina wiejska Lubin, gmina miejska Chojnów, Jawor, Ścinawa i Legnickie Pole. Przedstawiciele samorządów wręczyli nagrody najlepszym sportowcom w swoich gminach.

 

NAJLEPSZY SPORTOWIEC ROKU 2017:

Kinga Grzyb (Metraco Zagłębie Lubin, piłka ręczna)

NAJLEPSZY TRENER ROKU 2017:

Bożena Karkut (Metraco Zagłębie Lubin, piłka ręczna)

AMBASADOR SPORTU ZAGŁĘBIA MIEDZIOWEGO:

Jerzy Górski – prezes Centrum Sportowego Głogowski Triatlon, którego historia upadku i zwycięstwa stała się kanwą głośnego filmu „Najlepszy”. Pokonał słabości i wspiął się na wyżyny sportu, bijąc rekordy w triathlonie czy ultramaratonach. Obecnie jest znakomitym organizatorem takich imprez jak chociażby „Cross Straceńców”.

MECENAS SPORTU ROKU 2017:

Firma BUD-ZIEM z Pszenna, prezes Piotr Ochocki

Qubus Hotel Legnica – dyrektor Wojciech Włodarczyk

NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC ROKU 2017:

Martyna Gibasiewicz (karate shotokan, KKS Tora Legnica)

NAJPOPULARNIEJSZY TRENER ROKU 2017:

Fabian Sulisz (karate shotokan, KKS Tora Legnica)

Galeria zdjęć

Opublikował: Małgorzata Banaszkiewicz | Dodano: 12.02.2018 | Wyświetleń: 323
Powrót na listę aktualności

Zobacz także