Prezydent Miasta Legnicy

bip

Życzenia prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego z okazji Dnia Hutnika 2019

Życzenia prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego z okazji Dnia Hutnika 2019
10.05.2019

Szanowni miedziowi Hutnicy!

Z ogromnym szacunkiem odnoszę się do trudnej i odpowiedzialnej profesji hutniczej. Bardzo wielu mieszkańców naszego miasta pracuje w Hucie Miedzi Legnica, znajdując w niej życiowe i materialne oparcie oraz realizując zawodowe aspiracje.

Ta praca przynosi stabilizację i poczucie bezpieczeństwa socjalnego ponad tysiącu legnickim rodzinom. Daje poczucie dumy z wykonywania zawodu o wysokim społecznym prestiżu, uczy i przenosi na kolejne pokolenia etos godności pracy, poszanowania dla tradycji i prawdziwie braterskich więzi, które łączą społeczność hutniczą w całym Miedziowym Zagłębiu.

            W imieniu legnickiego samorządu i mieszkańców naszego miasta składam hutniczej braci najlepsze świąteczne życzenia. Niech Wasza praca, wspierana ogromnymi nakładami finansowymi Polskiej Miedzi na unowocześnianie hutniczych procesów technologicznych, dobrze służy krajowi, regionowi, miastu i każdej hutniczej rodzinie.

Niech żyje nam hutniczy stan!

Tadeusz Krzakowski

Prezydent Legnicy

Opublikował: Małgorzata Banaszkiewicz | Dodano: 10.05.2019 | Wyświetleń: 542
Powrót na listę aktualności

Zobacz także