Prezydent Miasta Legnicy

bip

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji. Opłaca się kupić bilet długoterminowy

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji. Opłaca się kupić bilet długoterminowy
28.09.2020

Radni podczas dzisiejszej sesji  (28 września) przyjęli uchwałę dotyczący zmian cen i opłat w miejskiej komunikacji.  

Zgodnie z tą uchwałą od 1 listopada ulegną zmianie ceny biletów , nie będzie też darmowych przejazdów dla pewnych grup społecznych. Ale miejski przewoźnik przygotował atrakcyjną ofertę dla korzystających z biletów długoterminowych.

W miejsce bezpłatnych przejazdów dla uczniów wprowadzony będzie atrakcyjny okresowy imienny „Bilet legnickiego ucznia” za 40 zł miesięcznie, uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów w Legnicy na wszystkich liniach.  Za nieco ponad 1 zł posiadacze tych biletów będą mogli każdego dnia jeździć ile tylko będą chcieli. Jeszcze taniej wyjdzie kupując bilet 90 dniowy za 80 zł i 180 dniowy za 150 zł.

Osoby pomiędzy 65 a 70 rokiem życia będą miały możliwość skorzystania z „Biletu dla seniora” na wszystkich liniach , który jest  cenowo  równie atrakcyjny jak dla uczniów.  Utrzymany zostaje też w takiej samej wysokości – 100 zł, bilet normalny i 50 zł ulgowy okresowy imienny na wszystkie linie w Legnicy.    

 Zgodnie z uchwałą wzrosną   także ceny biletów jednorazowych z 3 zł do 3,60 normalne i ulgowy z 1,5 do 1,8 zł. Zdecydowanie taniej za przejazdy wyjdzie gdy zdecydujemy się na zakup biletów długoterminowych.

Bez zmian pozostaje bilet  rodzinny - jednoprzejazdowy 1 zł i 30 dniowy imienny na wszystkie linie – 30 zł.

Legnica podobnie jak i inne miasta w kraju optymalizuje ceny biletów z wielu powodów.  Szczególnie jest to wzrost kosztów pracy, energii, części zamiennych i sytuacji związanej z koronawirusm, która powoduje znaczy spadek dochodów. Ważne jest także to, że  udział pasażerów kupujących bilety do autobusów stanowił tylko 16 proc mieszkańców Legnicy. Ta uchwała ma właśnie też na celu zmniejszenie wydatków miasta poprzez większą partycypację użytkowników w kosztach komunikacji.

oglądaj SESJE RADY MIEJSKIEJ  na żywo TUTAJ

 

 

Opublikował: Małgorzata Banaszkiewicz | Dodano: 28.09.2020 | Wyświetleń: 208
Powrót na listę aktualności

Zobacz także