Prezydent Miasta Legnicy

bip

Zarejestruj się na termin szczepienia przeciw COVID-19

Zarejestruj się na termin szczepienia przeciw COVID-19
14.01.2021

15 stycznia ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

Rejestracja na szczepienia możliwa jest na kilka sposobów:

  • poprzez infolinię Narodowego Programu Szczepień pod nr 989
  • przez Internetowe Konto Pacjenta - pacjent.gov.pl,
  • bezpośrednio w wybranym punkcie szczepień.

Rejestracja za pośrednictwem całodobowej i bezpłatnej infolinii 989:

Do zapisu wystarczy numer PESEL osoby rejestrowanej oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer wysłana zostanie wiadomość SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób można rejestrować nie tylko siebie, ale również osoby bliskie- wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień do którego osoby te będą zakwalifikowane.Podczas rejestracji ustalony zostanie termin oraz miejsceszczepienia.

Rejestracja elektroniczna poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl:

System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

 

Rejestracja w wybranym punkcie szczepień:

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim:

SANA-MED s.c. - Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „TATRZAŃSKA”, ul. Tatrzańska 2,

telefon: 768550551,

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy - poradnie, ul. Jarosława Iwaszkiewicza 5,

telefon: 767211628,

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „ZDROWIE” Spółka z o.o., ul. Piekarska7,

telefon: 767224788,

Pielęgniarstwo Środowiskowo-Rodzinne Agnieszka Juszczak - punkt szczepień, Aleja Rzeczypospolitej116,

telefony: 793874893, 600990705,

Spółka Lekarska „BIEGUNOWA” - przychodnia, ul. Biegunowa 2,

telefon: 767221550,

Miedziowe Centrum Zdrowa, ul. Stefana Okrzei14a,

telefon: 1.      tel. 8 8 7 -  8 4 7 -  4 2 8    tel. 8 8 7 - 8 4 7 -  4 2 9

Osoba zarejestrowana na szczepienie otrzyma SMS z potwierdzeniem i dokładną informacją o terminie oraz miejscu szczepienia. Otrzymamy także drugą wiadomość na dzień przed wizytą. System przypomni nam także o drugiej dawce szczepienia.

Pozostałe osoby dorosłe mogą zgłosić chęć zaszczepienia, wypełniając formularz online na stronie:https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/. W momencie, gdy szczepienia będą dla nich dostępne, otrzymają informację drogą e-mailową. Wówczas kolejnym krokiem będzie rejestracja, której należy dokonać, gdy ogłoszone zostaną terminy szczepienia dla poszczególnych grup.

Informujemy ponadto, że w szczególnych przypadkach osoby z orzeczonym znacznym stopniem niepełnosprawności o kodzie R i N (lub odpowiednio I grupą) oraz osoby starsze, które nie mają możliwości przezwyciężenia, we własnym zakresie, trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień, będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu do punktu szczepień, zorganizowanego przez Gminę Legnica. W tym celu, należy skontaktować się z Urzędem Miasta Legnicy, pod numerem telefonu: 668 420 759 (aktywnym od poniedziałku do piątku, w godz. od 8.00 do 15.00)

 

 

 

 

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 14.01.2021 | Wyświetleń: 11994
Powrót na listę aktualności

Zobacz także