Prezydent Miasta Legnicy

bip

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz 19. w Legnicy

06.01.2011

W niedzielę, 9 stycznia 2011 r., już od godz. 8.00 w Legnicy po raz XIX grać będzie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczny Sztab mieści się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 przy ulicy Mazowieckiej 3 w Legnicy.
Wolontariusze będą zbierać pieniądze na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

Szefowa Sztabu, Iwona Gorczyca zaprasza na koncerty, licytacje i całą masę innych atrakcji, które rozpoczną się o godzinie 14.00 i potrwają do 20.00 w Galerii Piastów.

Wystąpią: zespół taneczny Złote Dzieci, soliści z Młodzieżowego Centrum Kultury, legnicka szkoła tańca „Lew”, zespół muzyczny Dzieci Dawida i zespół Alterexit z alternatywnym rockiem, a legnickie Pogotowie Ratunkowe poprowadzi pokazy udzielania pierwszej pomocy. Będą też: warsztaty szczudlarskie, jumperowe, i bodypainting,

Przed Galerią Piastów odbędzie się spektakl tańca z ogniem Fundacji AVATAR. Na wszystkich zmarzniętych i głodnych będzie czekać grochówka przygotowana przez policjantów i harcerzy.

Punktem kulminacyjnym Finału WOŚP w Legnicy będzie tradycyjne „Światełko do nieba”. Na godz. 20.00 zaplanowano pokaz sztucznych ogni.

Program legnickiego Finału:
· 14.00 Otwarcie
· 14.15 Pokaz zespołu tanecznego Złote Dzieci
· 14.45 Występ solistów z Młodzieżowego Centrum Kultury
· 15.30 Pokaz tańca towarzyskiego
· 16.15 Występ zespołu Dzieci Dawida
· 17.00 Pokaz ratownictwa
· 17.15 Licytacje
· 18.45 Koncert zespołu Alterexit
· 19.45 Pokaz tańca z ogniem
· 20.00 „Światełko do nieba” – pokaz sztucznych ogni.

Finał WOŚP to także koncerty w pubie Spiżarnia, gdzie zagrają legnickie kapele: Złoty Strzał, Radiation, The Flame, Solo Fenomenal, Gradu Minimal i Panie proszą Panów, a także atrakcje przygotowane przez OSiR na lodowisku przy ul Sejmowej.

Nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Legnicy już 5 stycznia „zagrali” w Wielkiej Orkiestrze. Przygotowali przedstawienie, konkursy i pokaz „szalonej” mody uczniowskiej. Upiekli też orkiestrowe rogaliki. Zebrane w szkole pieniądze trafią na konto Orkiestry. W niedzielę 20 wolontariuszy z „dziesiątki”, w tym 14 uczniów i 6 opiekujących się nimi nauczycieli, wyruszy ze skarbonkami na ulice miasta.

Opublikował: rbojara_p | Dodano: 06.01.2011 | Wyświetleń: 1763
Powrót na listę aktualności

Zobacz także