Prezydent Miasta Legnicy

bip

Wakacyjne życzenia prezydenta Legnicy

Wakacyjne życzenia prezydenta Legnicy
24.06.2021
Wakacyjne życzenia prezydenta Legnicy

Drodzy uczniowie i cała społeczności szkolna!

Przed Wami wakacje, zawsze oczekiwany i najpiękniejszy okres w roku. Pamiętamy jednak długie miesiące stresu i niepewności, które tak bardzo utrudniały uczenie, kształcenie i wychowywanie w normalnych warunkach edukacyjnych. Oby ten trudny czas, zdominowany przez pandemię, już nigdy się nie powtórzył.

Uczniom, a także nauczycielom, pracownikom szkół i przedszkoli oraz absolwentom placówek oświatowych i przedszkolakom życzę wielu wspaniałych wakacyjnych przeżyć, poznania nowych przyjaciół i atrakcyjnych miejsc, pięknej pogody i wspaniałego samopoczucia. Ale nade wszystko bądźcie zdrowi i bezpieczni.

Na różne formy wakacyjnego wypoczynku nasze miasto przeznacza w tym roku dofinansowanie w wysokości prawie 900 tysięcy złotych. Z tego wsparcia będzie mogło skorzystać kilka tysięcy osób.

Na progu wakacji pragnę też przypomnieć, że co trzeci legniczanin jest bezpośrednio związany z edukacją. Do legnickich szkół uczęszczało w tym roku ponad 16 tysięcy przedszkolaków, uczniów i dorosłych słuchaczy, a nauczaniem i administracją oświatową zajmowało się prawie 2,4 tys. osób. W kształcenie dzieci zaangażowane są również tysiące rodziców. Mam pewność, że dla miasta edukacja to najważniejsza inwestycja w przyszłość.

Wracajcie wypoczęci, szczęśliwi, ale też z zapałem do dalszej nauki bez przeszkód, w jak najlepszych warunkach, sprzyjających edukacji. Zrobimy wszystko, by legnickie szkoły były przyjazne dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

A na razie – niech żyją WAKACJE!

 

Tadeusz Krzakowski
Prezydent Legnicy

Opublikował: Małgorzata Banaszkiewicz | Dodano: 24.06.2021 | Wyświetleń: 595
Powrót na listę aktualności

Zobacz także