Prezydent Miasta Legnicy

bip

Uzależnieni od pomagania

Uzależnieni od pomagania
21.11.2019

I Regionalne Forum Wolontariatu organizowane przez #TEAMLegnica i Urząd Miasta przy wsparciu KGHM odbędzie się w dniach 2-3 grudnia tego roku w Hotelu Qubus (ul. Skarbowa). Zgłoszenia przyjmowane są do 29 listopada 2019 r. na stronie http://konferencja.legnica.eu/wolontariat/

Regionalne Forum Wolontariatu to pierwsze w Zagłębiu Miedziowym spotkanie wolontariuszy, organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych zaangażowanych w rozwój wolontariatu długoterminowego.

W tym dwudniowym motywacyjnym spotkaniu wezmą udział prelegenci z całej Polski, pracujących na co dzień w samorządach, organizacjach pozarządowych i instytucjach, które współpracują z wolontariuszami. Dowiemy się, jak organizowana jest praca wolontariuszy w kraju i na świecie, jak promować działania prospołeczne i stworzyć wydarzenia, które przyciągną tłumy.

Podczas otwarcia Forum uruchomiony zostanie 24-godzinny licznik, który będzie informował o ostatecznym terminie składania wniosków w konkursie „Maraton Dobroci”, czyli na najlepszą inicjatywę prospołeczną.

- Forum ma być platformą wymiany doświadczeń, dotyczących działalności wolontariackiej, ale też inspiracją dla młodych osób, szukających dopiero informacji, jak zacząć działać – podkreśla prezydent Tadeusz Krzakowski. – Realizując w mieście projekt #TEAMLegnica, stawiamy na jego ogromną wartość edukacyjną. Nasi wolontariusze muszą mieć dostęp do autorytetów w tej dziedzinie. Poprzez Forum chcemy im to zapewnić. Zaprosimy też samorządy z Zagłębia Miedziowego, bo nasze działania wolontariackie wzbudzają duże zainteresowanie. Kto wie, może #TEAMLegnica warto rozbudować, tworząc #TEAM Zagłębie?

 

Program Forum

I dzień – 2 grudnia

Czym jest świadomy wolontariat i jak powinien funkcjonować? Opowie nam o tym m.in. Piotr Stec, prezes Pomorskiej Sieci Centrów Organizacji Pozarządowych. Dowiemy się też, jak powinien działać, aby przynosił korzyści wszystkim podmiotom w niego zaangażowanym.

Zaprezentowane zostaną trzy projekty funkcjonujących już centrów wolontariatu. Prelegenci przedstawią rozwiązania i dobre praktyki stosowane w Warszawie, Darłowie oraz Legnicy.

W tej części Forum zostanie poruszona także problematyka wolontariatów zagranicznych – czy takie działanie to hit, czy kit?

Tego dnia odbędą się także panele dyskusyjne z udziałem ekspertów. To czas wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, jak również okazja podzielenia się wiedzą i pomysłami w zakresie wolontariatu długoterminowego.

II dzień – 3 grudnia

Drugi dzień Forum to czas motywacji i inspiracji. Szczególnie polecamy wykład otwierający Szymona Sikorskiego, prezesa i stratega Agencji PR Publicon, byłego prezesa Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Ponadto duża dawka energii i motywacji na warsztatach, m.in. z autoprezentacji.

Zgłoszenia przyjmowane są do 29 listopada 2019 r. poprzez stronę http://konferencja.legnica.eu/wolontariat/

Udział w konferencji jest bezpłatny, organizator nie pokrywa kosztów dojazdu na miejsce konferencji oraz noclegu. Spotkanie odbędzie się w miejscu dostępnym dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

 

 

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 21.11.2019 | Wyświetleń: 879
Powrót na listę aktualności

Zobacz także