Prezydent Miasta Legnicy

bip

Święto Policji, jedyne takie, bo raz na sto lat

Święto Policji, jedyne takie, bo raz na sto lat
25.07.2019
Święto Policji, jedyne takie, bo raz na sto lat

W Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej, z udziałem minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbiety Witek odbyły się tegoroczne obchody  Święta Policji,  połączone z setną rocznicą powołania tej formacji w Polsce.

W uroczystościach uczestniczyli m.in. zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak, prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski, parlamentarzyści, radni, samorządowcy, mieszkańcy.  Zasłużeni policjanci otrzymali awanse i odznaczenia.  

- Polska Policja strzeże porządku i wyciąga pomocną dłoń do każdego, kto pomocy potrzebuje. Bardzo Wam jestem za to wdzięczna i nisko Wam się kłaniam. Gratuluję awansów, odznaczeń i wyróżnień. Jesteście gwarantem bezpieczeństwa. A poczucie bezpieczeństwa jest nam potrzebne od pierwszych dni naszego życia. Porządek, ład publiczny, bezpieczeństwo obywateli – to zadania, które stoją przed Wami – powiedziała minister Elżbieta Witek. .

Pani minister doceniła też pracowników cywilnych : - Jesteście jedną wielką rodziną policyjną. Bez pracowników cywilnych Policja nie mogłaby normalnie funkcjonować. Nigdy o tym nie zapominajcie, bo tylko w jedności jest siła.

Życzenia i gratulacje złożył prezydent Tadeusz Krzakowski:  - Szczerze dziękuję za ofiarność, trud i wysiłek, który ponosicie Państwo aby zapewnić nam, mieszkańcom miasta i regionu, bezpieczeństwo i spokój w codziennym życiu. Gratulując męstwa, sumienności i profesjonalizmu, jakimi wykazujecie się podczas każdej podjętej interwencji i zdarzenia,  wyrażam swój podziw doceniając zaangażowanie i chęć niesienia pomocy.

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 25.07.2019 | Wyświetleń: 500
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

INFORMACJA

27 grudnia br. Urząd Miasta będzie nieczynny

Z wyjątkiem wydziałów: Spraw Obywatelskich, Urzędu Stanu Cywilnego, Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

14 grudnia br. (sobota) Urząd Miasta będzie czynny w godzinach 7:30-15:30

Jednocześnie informujemy:

24 grudnia 2019r. jest dniem wolnym dla Wydziału Spraw Obywatelskich,

24 grudnia 2019r. Urząd Stanu Cywilnego będzie pełnił dyżur w zakresie rejestracji zgonów.