Prezydent Miasta Legnicy

bip

Sesja Rady Miejskiej. Zobacz jakie uchwały podjęli radni

Sesja Rady Miejskiej. Zobacz jakie uchwały podjęli radni
27.01.2020
Sesja Rady Miejskiej. Zobacz jakie uchwały podjęli radni

Na sesji Rady Miejskiej (27 stycznia) radni przyjęli 8 uchwał dotyczących m.in.: organizacji sieci szkół publicznych, nowego kryterium rekrutacji do placówek przedszkolnych oraz zmiany w pakiecie uchwał związanych z segregacją odpadów.       

Dzieci zamieszkałe na Osiedlu Sienkiewicza (Domki, Przybków) od nowego roku szkolnego będą się uczyć w Szkole Podstawowej nr 18 (ul. Grabskiego), a nie jak do tej pory w SP nr 19 (al. Rzeczypospolitej). Zmiana nie spowoduje wydłużenie drogi uczniów do szkoły. Zgodziły się na nią rady pedagogiczne i rady rodziców oraz Dolnośląski Kurator Oświaty.

Nowym kryterium rekrutacji dzieci do placówek przedszkolnych, stosowanych na drugim etapie naboru, będzie odbycie szczepień potwierdzone zaświadczeniem o ich posiadaniu lub potwierdzającego przeciwwskazania do szczepień. Celem zmiany jest promowanie ochrony zdrowia dzieci i motywowanie rodziców do profilaktyki szczepień. Rodzice dzieci i młodzieży korzystającej z legnickich placówek rozwijających zainteresowania i uzdolnienia, a mieszkających poza granicami miasta, będą musieli składać doroczne zeznania podatku od osób fizycznych w Legnicy.

Na skutek sugestii wojewody dolnośląskiego Rada Miejska wprowadziła do uchwał związanych z segregacją odpadów rozszerzony został zakres przyjmowania śmieci do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Legnicy. Chodzi o niektóre części samochodowe, jak np. akumulatory albo klocki czy tarcze hamulcowe. Trafiać tam powinny także odpady z domowego stosowania igieł i strzykawek medycznych oraz odzież, która nie może być wyrzucana do żółtych pojemników. Jednocześnie w PSZOK-ach nie będą przyjmowane odpady zmieszane, odpady budowlane zmieszane z innymi oraz padłe zwierzęta.

 

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 27.01.2020 | Wyświetleń: 376
Powrót na listę aktualności

Zobacz także