Prezydent Miasta Legnicy

bip

Sesja Rady Miejskiej. Informacje o uchodźcach przebywających w naszym mieście

Sesja Rady Miejskiej. Informacje o uchodźcach przebywających w naszym mieście
28.03.2022

W Legnicy przebywa około trzech tysięcy uchodźców z Ukrainy. Miasto zapewnia im różnorodną pomoc.

- Ta liczba uchodźców jest szacunkowa i zmienia się z dnia na dzień - powiedział dziś podczas sesji Rady Miejskiej zastępca prezydenta Krzysztof Duszkiewicz.

Podczas tej sesji przedstawione zostały najnowsze dane dotyczące uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy.

Jak one się przedstawiają? Około 500 uchodźców przebywa w miejskich punktach zakwaterowania : w Schronisku Młodzieżowym przy ul. Jordana, w byłym ZPS  przy ul. Jordana, internacie przy ul Szewczenki, w budynku LSSE przy ul. Kominka, izbie wytrzeźwień i internacie przy ul. Żółkiewskiego. Kolejny punkt w razie potrzeby powstanie w ZSB przy ul. Grabskiego. Obecnie miasto dysponuje jeszcze około setką miejsc. Pozostali uchodźców przebywają u osób prywatnych.

Już około tysiąca z osób przebywających w naszym mieście otrzymało numer PESEL. Nadawanie go przebiega w naszym mieście sprawnie. Uchodźcy mogą go otrzymać w Urzędzie Miasta, pl. Słowiański 7, pokój nr 9 oraz punktach mobilnych.

Jak poinformowała Halina Gawin- Majewska, dyrektor wydziału oświaty, kultury i sportu do legnickich przedszkoli, szkół podstawowych i średnich przyjęto już ponad 900 ukraińskich uczniów. 

 

 

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 28.03.2022 | Wyświetleń: 1097
Powrót na listę aktualności

Zobacz także