Prezydent Miasta Legnicy

bip

Rozpoczyna się budowa Domu Opieki nad Matką i Dzieckiem. Przekazano plac budowy

Rozpoczyna się budowa Domu Opieki nad Matką i Dzieckiem. Przekazano plac budowy
18.01.2022
Rozpoczyna się budowa Domu Opieki nad Matką i Dzieckiem. Przekazano plac budowy

Dziś (18 stycznia) przekazany został firmie USBUD plac budowy Domu Opieki nad Matką i Dzieckiem - ofiarami przemocy w Legnicy. Powstanie on w sąsiedztwie Schroniska dla Bezdomnych i Domu Samotnej Matki z Dzieckiem przy ul. Przemysłowej.

- Powstanie Domu Opieki nad Matką i Dzieckiem jest bardzo ważne ze względów społecznych – powiedział prezydent Tadeusz Krzakowski podczas przekazywania placu budowy. – Znajdą tutaj schronienie osoby, które znajdą się w trudnej sytuacji życiowej. Będą mogły liczyć na wszechstronną pomoc.

Zakres prac obejmuje budowę nowego obiektu, składającego się z dwóch brył: parterowej o kształcie trójkąta i trzykondygnacyjnej prostopadłościennej, połączonego z istniejącym budynkiem Schroniska dla Bezdomnych i Domu Samotnej Matki z Dzieckiem oraz zagospodarowanie terenu.

W obiekcie o powierzchni użytkowej ok. 970 m2, zaplanowano m.in.: 17 pokoi mieszkalnych przeznaczonych dla matek z dziećmi (jeden przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami), dwie świetlice, pokój terapii, pokój psychologa, wózkownię i windę, stołówkę z zapleczem kuchennym, pomieszczenia administracyjne dla pracowników, sanitariaty, pomieszczenia gospodarcze i techniczne. Inwestycja obejmuje także nawierzchnię z kostki betonowej, układ komunikacyjny i miejsca parkingowe, zasilanie w media, kanalizację sanitarną i deszczową.

Przypomnijmy, że wykonawcą tej inwestycji została wybrana legnicka firma USBUD. W wyniku negocjacji ustalono jej cenę w wysokości 7 mln 825 tys. zł. Na tę inwestycję Legnica otrzymała dofinansowanie rządowe w wysokości 1 mln zł.

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 18.01.2022 | Wyświetleń: 1305
Powrót na listę aktualności

Zobacz także