Prezydent Miasta Legnicy

bip

Przebudowa ulicy Sikorskiego. Zaawansowane prace na jezdni wschodniej

Przebudowa ulicy Sikorskiego. Zaawansowane prace na jezdni wschodniej
18.01.2023
Przebudowa ulicy Sikorskiego. Zaawansowane prace na jezdni wschodniej

Przebudowa ulicy Sikorskiego. Wylewany jest asfalt, układana kostka na chodniku i budowana ścieżka rowerowa. Według planów ten etap prac ma zostać zakończony w połowie lutego br.

Trwa przebudowa ulicy Sikorskiego między skrzyżowaniami z al. Piłsudskiego i ul. Sudecką. Obecnie zaawansowane prace koncentrują się na wyłączonej jezdni wschodniej (od strony kościoła) na odcinku od ronda Dywizjonu 303 do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej. Wylewany jest asfalt, układana kostka na chodniku i budowana ścieżka rowerowa. Według planów ten etap prac ma zostać zakończony w połowie lutego br. Wtedy roboty zostaną przeniesione na drugą jezdnię.   

Inwestycję zrealizuje konsorcjum firm Budrim (lider) i Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów, które wygrało przetarg. Cena zwycięskiej oferty - 12 mln 600 tys. zł. Był to drugi przetarg. Na to zadanie Legnica otrzymała prawie 4 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2022. 

Zakres prac obejmuje przebudowę ok. 600 metrowego odcinka ul. Sikorskiego. Zawiera to rozbiórkę istniejącej drogi, budowę nowej konstrukcji, chodników, ścieżki rowerowej, zatoki autobusowej, nasadzenia drzew i inne. Na tę inwestycję Legnica otrzymała  prawie 4 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2022. 

To będzie kolejny etap przebudowy tej ważnej arterii komunikacyjnej w naszym mieście. Wcześniej ulica Sikorskiego została przebudowana na odcinku od skrzyżowania z al. Piłsudskiego do ul. Wrocławskiej. Dwa lata temu wyremontowano odcinek ul. Sikorskiego od skrzyżowania z ul. Koskowicką w kierunku ronda na ul. Sudeckiej. Pozostały fragment tego odcinka ul. Sikorskiego wraz z rondem  na ul. Sudeckiej zostanie przebudowany w ramach III etapu budowy zbiorczej drogi południowej.

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 18.01.2023 | Wyświetleń: 1267
Powrót na listę aktualności

Zobacz także