Prezydent Miasta Legnicy

bip

Prezydent Legnicy spotkał się z Rektorem Elektem Politechniki Wrocławskiej

Prezydent Legnicy spotkał się z Rektorem Elektem Politechniki Wrocławskiej
19.08.2020
Prezydent Legnicy spotkał się z Rektorem Elektem Politechniki Wrocławskiej

Na zaproszenie prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego dzisiaj (19 sierpnia) w Ratuszu odbyło się spotkanie z Rektorem Elektem Politechniki Wrocławskiej prof. dr hab. inż., członkiem korespondentem PAN Arkadiuszem Wójsem oraz prof. dr hab. inż. Andrzejem Kaźmierczakiem, dyrektorem filii tej uczelni w Legnicy.

Tematem rozmów było obustronne partnerstwo oraz różne aspekty współpracy miasta i władz uczelni. W tym roku w legnickiej filii kształci się ok. 200 studentów na kierunku inżynierii odnawialnych źródeł energii oraz budowy maszyn i pojazdów o profilu praktycznym. Wybrany na czteroletnią kadencję Rektor Elekt przedstawił swoje zamierzenia dotyczące bliskiej współpracy z miastem.

- Chcemy być użytecznymi we wspieraniu przez naukowe autorytety nowoczesnych legnickich firm, zwłaszcza młodych, angażując do tego specjalistów z różnych dziedzin – powiedział prof. Arkadiusz Wójs.

- Dla nas bardzo ważna jest bliska współpraca z Politechniką. To buduje realny wizerunek miasta przyszłości z udziałem specjalistów i naukowców - podkreślał prezydent Tadeusz Krzakowski. – Wielką wagę przywiązuję do faktu, że uczelnia po nie tak dawnych perypetiach, nadal działa i będzie działać w Legnicy. Będzie dawać studentom z naszego miasta, ale i z miast całego subregionu, szansę na kształcenie oraz nadzieję przyszłej pracy i życia w Legnicy. Liczymy też na współpracę ze szkołami średnimi i chcemy zachęcić naukowców z Politechniki do włączenia się w program oferty przeszłego Centrum Kultury, Nauki i Edukacji Witelona.

- Pragniemy wdrażać i promować programy współpracy naukowo-biznesowej na najwyższym poziomie. Dysponujemy kadrą, świetnym zapleczem badawczym i aparaturą. Chcemy też wyjść z ofertą nowoczesności do przedsiębiorców – mówił dyrektor legnickiej filii prof. Andrzej Kaźmierczak.

To pierwsze takie spotkanie z Rektorem Elektem, ale nie ostatnie. Zarówno prezydent Legnicy, jak i władze Politechniki potwierdzili, że wspólnie pragną przygotować projekty, np. rozwiązań energetycznych czy komunikacyjnych, które dobrze posłużą miastu i uczelni.

 

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 19.08.2020 | Wyświetleń: 577
Powrót na listę aktualności

Zobacz także