Prezydent Miasta Legnicy

bip

Prezydent Krzakowski przekazał Urząd Maciejowi Kupajowi

Prezydent Krzakowski przekazał Urząd Maciejowi Kupajowi
06.05.2024
Prezydent Krzakowski przekazał Urząd Maciejowi Kupajowi

W poniedziałek 6 maja, Tadeusz Krzakowski, ustępujący prezydent miasta, podjął ważny krok w procesie przekazywania władzy zapraszając swojego następcę, prezydenta elekta Macieja Kupaja do Urzędu Miasta. Spotkanie miało na celu oficjalne wprowadzenie prezydenta elekta do urzędu oraz zapoznanie go z gabinetem i jego obowiązkami jakie czekają w ciągu najbliższych dni i tygodni.  Przypomnijmy, że już w ubiegłym tygodniu obaj panowie mieli okazję spotkać się i przedyskutować najważniejsze kwestie dotyczące miasta i jego aktualnego stanu. Rozmowa była ważnym krokiem w procesie kontynuacji polityki miasta oraz zapewnienia płynności w przekazywaniu władzy.

Wprowadzenie prezydenta elekta do urzędu to dobra praktyka mająca na celu zapewnienie płynności i stabilności w działaniu administracji miejskiej. Jest to również symboliczny gest, podkreślający ciągłość władzy i jedność w podejmowaniu decyzji dotyczących dobra wspólnoty lokalnej. Przekazanie władzy to proces, który wymaga współpracy i zaangażowania zarówno ze strony osoby ustępującej, jak i następcy.

- Ustaliliśmy z prezydentem Tadeuszem Krzakowskim, że w poniedziałek 6 maja dojedzie do przekazania Urzędu. Wszystko przebiegło zgodnie z planem, a we wtorek 7 maja podczas inauguracyjnej sesji Rady Miejskiej Legnicy nastąpi zaprzysiężenie radnych oraz prezydenta Legnicy. Tak więc od tego momentu oficjalnie rozpocznę sprawowanie urzędu  - powiedział Maciej Kupaj, prezydent elekt Legnicy.

-Życzę udanej prezydentury oraz wielu sukcesów, które przyniosą dobrobyt i rozwój naszemu miastu. Każde osiągniecie i dobre informacje będą mnie bardzo cieszyły  – powiedział Tadeusz Krzakowski, ustępujący prezydent Legnicy.

Opublikował: Piotr Seifert | Dodano: 06.05.2024 | Wyświetleń: 576
Powrót na listę aktualności

Zobacz także