Prezydent Miasta Legnicy

bip

Powstanie nowy układ komunikacyjny w rejonie byłego lotniska

Powstanie nowy układ komunikacyjny w rejonie byłego lotniska
16.09.2020
Powstanie nowy układ komunikacyjny w rejonie byłego lotniska

Niebawem konsorcjum firm Budrim w Kunicach (lider) i Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów rozpocznie budowę układu komunikacyjnego dla obszaru aktywności gospodarczej w rejonie ulic: Nasiennej, Hangarowej i Myrka.

Po zakończonej procedurze przetargowej zastępca prezydenta Jadwiga Zienkiewicz oraz Kazimierz Wierciński, reprezentujący te firmy podpisali dziś (16 września) umowę na realizację tej inwestycji.

Partnerem finansującym budowę sieci wodociągowej oraz kanalizacji jest Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Prace przygotowawcze do realizacji tej ważnej dla miasta inwestycji rozpoczną się w najbliższych dniach. Budowa nowego układu komunikacyjnego kosztować będzie ok. 19 mln 130 tys. złpochodzących z budżetu miasta. Zakończenie inwestycji zaplanowano na początek 2022 roku.

Zadanie to obejmuje budowę drogi o długości ok. 2,8 km (jezdnia 7-metrowa) na odcinku od skrzyżowania ul. Myrka, poprzez ul. Hangarową, Nasienną do ronda Bitwy Legnickiej, wraz z chodnikami, ścieżkami pieszo-rowerowymi o długości ok. 2,6 km i szerokości 4 metrów oraz nowoczesnym obustronnym oświetleniem ledowym ulic o długości ponad 6 kilometrów. Będą także odwodnione drogi, chodniki, ścieżki pieszo-rowerowe i pasy zieleni z wykorzystaniem sześciu zbiorników retencyjnych. Przebudowany zostanie przejazd kolejowy, usunięte kolizje z istniejącym uzbrojeniem podziemnym i naziemnym. Powstanie kanał o długości 16,5 km z 42 studniami dla sieci LEGMAN.

- Nowy układ komunikacyjny zdecydowanie zwiększy atrakcyjność inwestowania w rejonie byłego lotniska – podkreśla prezydent Tadeusz Krzakowski. - Ma on także na celu skomunikowanie terenów inwestycyjnych z autostradą A4 oraz drogą szybkiego ruchu S3, a także usprawni dojazd mieszkańców do centrów handlowych i miast w sąsiedztwie Legnicy.

 

 

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 16.09.2020 | Wyświetleń: 689
Powrót na listę aktualności

Zobacz także