Prezydent Miasta Legnicy

bip

Podwyżki dla legnickich nauczycieli wypłacone

Podwyżki dla legnickich nauczycieli wypłacone
17.06.2022
Podwyżki dla legnickich nauczycieli wypłacone

Zgodnie z nowelizacją Karty nauczyciela średnie wynagrodzenie nauczycieli od 1 maja tego roku wzrosło o 4,4 proc.

W rozporządzeniu w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli określono nowe stawki wynagrodzenia. I tak nauczyciel stażysta z tytułem zawodowym magistra i przygotowaniem pedagogicznym zarobi o 130 zł brutto więcej, tj. 3.079 zł. Zarobki nauczyciela dyplomowanego wynoszą 4.224 zł i jest to o 178 zł brutto więcej.

W związku z likwidacją trzeciego stopnia zaszeregowania placowego nauczyciele posiadający wykształcenie licencjata, bądź osoby, które ukończyły:  Studium Nauczycielskie, Studium Wychowania Przedszkolnego, Kolegium Nauczycielskie, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych przeszeregowano do stopnia drugiego. Wzrost wynagrodzenia tych nauczycieli jest znaczny, bo w przypadku nauczyciela dyplomowanego wynosi 599 zł.

Wprowadzona zmiana umożliwia jednocześnie podwyższenie dodatków do wynagrodzenia zależnych od wynagrodzenia zasadniczego, np. za wysługę lat, motywacyjnego, opiekuna stażu, za trudne warunki pracy. W efekcie wystąpi również wzrost wynagrodzenia za zrealizowane godziny ponadwymiarowe.       

Skutek finansowy dla budżetu miasta wynikający z wdrożenia podwyżek dla nauczycieli od 1 maja 2022 roku w skali miesiąca wynosi 365 tys. zł, a w skali roku ukształtuje się na poziomie 4,75 mln zł.

Opublikował: Małgorzata Banaszkiewicz | Dodano: 17.06.2022 | Wyświetleń: 1347
Powrót na listę aktualności

Zobacz także