Prezydent Miasta Legnicy

bip

Podniośle, ale i na luzie legniczanie obchodzili majowe święta

Podniośle, ale i na luzie legniczanie obchodzili majowe święta
06.05.2019

Za nami długi majowy weekend, który obfitował w Legnicy w ciekawe i bardzo różnorodne wydarzenia. W dniach 1-5 maja było europejsko, patriotycznie, podniośle, ale też rodzinnie, zabawowo i rozrywkowo.

Legniczanie świętowali tłumnie pierwszy dzień majówki. Celebrowaliśmy 15–lecie wstąpienia do Unii Europejskiej. W samo południe na Rynku, wspólnie śpiewalismy Odę do radości – hymn zjednoczonej Europy. Właśnie 1 maja minęło 15–lecie naszego wstąpienia do Unii Europejskiej. Wiele na tym zyskaliśmy. Na wystawie w Rynku możemy zobaczyć jak wykorzystaliśmy unijne dofinansowanie, co zbudowaliśmy. W latach 2014–2018 Legnica wraz z innymi beneficjentami zrealizowała projekty o wartości ponad 970 mln zł, a środki unijne stanowiły w tym ponad 594 mln.

Bawiliśmy się i słuchaliśmy koncertów. Odpoczywaliśmy, graliśmy w siatkówkę. Były rowery i hulajnogi.

Legniczanie tłumnie przybyli 2 maja do Rynku, by wspólnie świętować Dzień Flagi. Wśród atrakcji były m.in. Poczet Flagowy X Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie, prezentacja etykiety flagowej i wciągnięcie flagi państwowej na maszt. Potem zagrała Legnicka Dziecięco Młodzieżowa Orkiestra Dęta, a mieszkańcy wspólnie rozwinęli mającą aż 300 metrów długości, biało-czerwoną flagę. Sięgnęła od Katedry aż po Kościół Mariacki.

Majówka to także koncerty związane z obchodami Roku Moniuszkowskiego w jego 200 urodziny. Mogliśmy wysłuchać wspaniale wykonane przez mistrzów muzyki klasycznej utwory naszego wybitnego kompozytora. Natomiast zupełnie inne emocje i przeżycia muzyczne wybrali mieszkańcy, uczestniczący w występie pochodzącego z Legnicy, znanego rapera Popka.

Opublikował: Małgorzata Banaszkiewicz | Dodano: 06.05.2019 | Wyświetleń: 367
Powrót na listę aktualności

Zobacz także