Prezydent Miasta Legnicy

bip

Podarowaliśmy egzotyczne rośliny z palmiarni legnickiemu szpitalowi

Podarowaliśmy egzotyczne rośliny z palmiarni legnickiemu szpitalowi
14.09.2020
Podarowaliśmy egzotyczne rośliny z palmiarni legnickiemu szpitalowi

Oddział zakaźny legnickiego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego otrzymał dziś (14 września) egzotyczne rośliny z naszej palmiarni. Niebawem nowe rośliny wypełnią też pojemniki na zewnątrz budynku, a dla pacjentów ustawione zostaną ławeczki.

- Kontakt z przyrodą zawsze uspokaja, ma terapeutyczny wpływ. Cieszymy się również z zapowiedzi nowych ławek i roślinności na zewnątrz. Bardzo dobra, pozytywna inicjatywa. Dziękujemy – mówi rzecznik prasowy szpitala Tomasz Kozieł.

Szpitalne korytarze oraz sale ozdobią pochodzące z palmiarni egzotyczne rośliny takie, jak: palma, aspidistra wyniosła, draceny, begonie, maranty, paprocie i trawy ozdobne.

- Jesteśmy dumni z poświęcenia naszych lekarzy i pracowników służby zdrowia podczas pandemii. Chcemy, by odpoczywając, zarówno personel, jak i pacjenci, mogli cieszyć oczy pięknem przyrody – mówi miejska ogrodniczka, Henryka Zdziech.

Przypomnijmy, że obecnie w palmiarni trwają prace modernizacyjne, a większość roślin na ten czas została wyniesiona do pawilonu technologicznego, gdzie zespół ogrodników zajmuje się ich pielęgnacją i rozmnażaniem. I właśnie pochodzące z tej kolekcji okazy przekazane zostały szpitalowi.

Natomiast nowe ławeczki trafią na teren szpitala z francuskiej części parku Miejskiego, gdyż zaprojektowano już w tym miejscu innego rodzaju aranżacje i małą architekturę.

 
Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 14.09.2020 | Wyświetleń: 292
Powrót na listę aktualności

Zobacz także