Prezydent Miasta Legnicy

bip

Nasze miasto wśród najlepszych i najbardziej rozwojowych samorządów

Nasze miasto wśród najlepszych i najbardziej rozwojowych samorządów
30.09.2020
Nasze miasto wśród najlepszych i najbardziej rozwojowych samorządów

W ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów Legnica uplasowała się na drugim miejscu wśród miast na prawach powiatu. Związek Powiatów Polskich przyznał nam honorowy tytuł Super Powiatu.

Nagrody odebrał prezydent Tadeusz Krzakowski we wtorek podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Miast Polskich w Rawie Mazowieckiej. - To sukces wszystkich moich współpracowników. Dziękuję im za ten trud i codzienną gotowość pracy na rzecz mieszkańców powiedział prezydent Tadeusz Krzakowski.

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Laureaci typowani są w podziale na: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Oceniając JST, eksperci ZPP wydają opinię według wielu kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

Kolejność na liście wyróżnionych uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz od zrealizowanych działań. Ranking jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line i trwa przez cały rok. Lider rankingu na koniec roku otrzymuje prestiżowy tytuł: „Dobry Polski Samorząd”.

Więcej : https://www.zpp.pl/1713-zwyciezcy-ogolnopolskiego-rankingu-gmin-i-powiatow-2019

Galeria zdjęć

Opublikował: Małgorzata Banaszkiewicz | Dodano: 30.09.2020 | Wyświetleń: 84
Powrót na listę aktualności

Zobacz także