Prezydent Miasta Legnicy

bip

Nagrody za najpiękniejszą iluminację świąteczną trafiły już do potrzebujących

Nagrody za najpiękniejszą iluminację świąteczną trafiły już do potrzebujących
09.03.2020
Nagrody za najpiękniejszą iluminację świąteczną trafiły już do potrzebujących

W Zespole Placówek Specjalnych odbyło się (9 marca) uroczyste przekazanie nagród, które Legnica zdobyła za  tytuł Świetlnej Stolicy Dolnego Śląska, w plebiscycie Grupy Energa.

Nasze miasto już po raz szósty zwyciężyło w tym konkursie na Dolnym Śląsku. W nagrodę również otrzymaliśmy nie tylko tytuł, ale także energooszczędny sprzęt AGD, o wartości 10 tys. zł, przeznaczony na cale charytatywne. Wśród nich były takie urządzenia, jak: elektryczne czajniki, blendery, kuchnie mikrofalowe, kuchnia do gotowania, lodówki, pralki i zmywarka.

W tym roku nagrody trafiły do Świetlicy Terapeutycznej nr 2, Domu Pomocy Społecznej, Izby Dziecka, Zespołu Szkół Integracyjnych, Centrum Opiekuńczo- Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety, Rodzinnego Domu Dziecka przy ul. Heweliusza, Miejskiej Izby Wytrzeźwień, Pogotowia Opiekuńczego, Zespołu Placówek Specjalnych, Młodzieżowego Centrum Kultury i Miejskiego Przedszkola nr 12.

– Legniczanie udowodnili, że kochają i doceniają swoje miasto, a przy tym potrafią i chcą pomagać. Dzięki ich wielkiej mobilizacji w głosowaniu możemy kolejny raz cieszyć się z wygranej na Dolnym Śląsku, a potrzebujący z naszych placówek opiekuńczych otrzymują nowoczesny, energooszczędny sprzęt AGD – mówił prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski. –Dziękuję głosującym za zaangażowanie, a Grupie Energa za organizowanie takiego konkursu.

Gośćmi uroczystości byli m.in. prezes zarządu Energa Oświetlenie, Marcin Stojek oraz dyrektor departamentu sprzedaży w tej firmie Marcin Filipkowski, a także zastępca prezydenta Krzysztof Duszkiewicz i Henryka Zdziech, miejski ogrodnik, która już od lat jest autorką wspaniałych legnickich iluminacji świątecznych.

Prezes Marcin Stojek pogratulował mieszkańcom Legnicy lokalnego patriotyzmu. Pokreślił, że Grupa Energa, ogólnopolski sprzedawca energii elektrycznej i gazu dla domu i biznesu, wysoko sobie ceni społeczną odpowiedzialność biznesową oraz różne inicjatywy służące lokalnym społecznościom. Wręczył gospodarzom symboliczny czek i dyplom.

Grupa Energa realizuje wiele ogólnopolskich inicjatyw sportowych, edukacyjnych, prospołecznych, które angażują tysiące Polaków. Jedną z takich akcji jest prowadzony już od 11 lat plebiscyt „Świeć się z Energą”.

 

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 09.03.2020 | Wyświetleń: 302
Powrót na listę aktualności

Zobacz także