Prezydent Miasta Legnicy

bip

Miasto szuka partnera do likwidacji dzikich wysypisk

Miasto szuka partnera do likwidacji dzikich wysypisk
10.06.2020
Miasto szuka partnera do likwidacji dzikich wysypisk

Urząd Miasta ogłosił zamówienie publiczne dotyczące likwidacji dzikich wysypisk i rekultywacji gruntów. Firmy na złożenie ofert mają czas do 18 czerwca. Zwycięzca tego przetargu będzie związany umową do grudnia 2020 roku.

Przedmiotem zamówienia są usługi związane z usuwaniem odpadów komunalnych z miejsc nieprzeznaczonych do ich składowania i magazynowania, z terenów należących do gminy Legnicy. Usługi dotyczą m.in. zebrania (mechanicznego lub ręcznego) odpadów porzuconych na dzikich wysypiskach, uporządkowania i wyrównania miejsca oraz wywiezienia z terenu nieruchomości do RIPOK w Legnicy.

Wykonawca umieści w miejscu usunięcia dzikiego wysypiska tabliczkę informacyjną o treści „Zakaz wyrzucania gruzu, śmieci oraz odpadów zielonych pod groźbą grzywny”.

Dzikie wysypiska są plagą nie tylko w naszym mieście. Każdego roku wydajemy na ich likwidację setki tysięcy złotych. Usuwamy ponad sześćset ton nielegalnych śmieci rocznie. Pozbywanie się odpadów w sposób niezgodny z prawem, zagrożone jest karą grzywny do 5000 zł.

Oto pełne informacje dotyczące przetargu:

http://um.bip.legnica.eu/uml/zamowienia-publiczne/zamowienia-publiczne-ob/zamowienia-publiczne-w/24130,Likwidacja-dzikich-wysypisk-rekultywacja-gruntow.html

Opublikował: Małgorzata Banaszkiewicz | Dodano: 10.06.2020 | Wyświetleń: 472
Powrót na listę aktualności

Zobacz także