Prezydent Miasta Legnicy

bip

Letni Park Wodny AquaFun w Legnicy gotowy. Goście czekają na najważniejszy sprawdzian

Letni Park Wodny AquaFun w Legnicy gotowy. Goście czekają na najważniejszy sprawdzian
25.06.2021
Letni Park Wodny AquaFun w Legnicy gotowy. Goście czekają na najważniejszy sprawdzian

Sobota, 26 czerwca 2021 roku, godzina 10.00, zapisze się w historii Legnicy. To pierwszy sprawdzian, dzień, gdy mieszkańcy miasta i goście przybędą na ulicę Stromą, by najpierw poznać zbudowany tu nowoczesny obiekt rekreacyjny, a następnie całymi rodzinami zaznawać przyjemności wodnych kąpieli najwyższego kalibru.

W przeddzień tego wydarzenia na terenie AquaFun z gośćmi, budowniczymi, inwestorami, samorządowcami, najbliższymi współpracownikami i mediami spotkał się prezydent Tadeusz Krzakowski. To był dzień podziękowań.

- Dzięki tej wielkiej inwestycji legniczanie otrzymają własne, nowoczesne, bezpieczne i pełne atrakcji kąpielisko. Wszystko trwało zaledwie 18 miesięcy i kosztowało ok. 21 mln zł. Na początku mieliśmy marzenie, oczekiwanie mieszkańców. Teraz wszystko się zmaterializowało. Idea urzeczywistniła się, a marzenie spełniło. Miastu był potrzebny duży kompleks wypoczynkowo - sportowy, edukacyjny i rekreacyjnego w parku i jego sąsiedztwie – podkreślał prezydent Tadeusz Krzakowski.

Oklaskami podziękowano Magdalenie Ryglickiej, prezesowi Strefy Aktywności Gospodarczej oraz Radzie Nadzorczej za dyscyplinę wykonawczą, fachowość, wiedzę i profesjonalizm. Teraz SAG będzie realizował inne ważne zadania jako spółka inwestycyjna.

Wykonawcą parku wodnego jest Firma Moris, która złożyła najlepszą ofertę i wygrała. To wykonawca w pełni profesjonalny.

Decyzja o budowie AquaFun – Letniego Parku Wodnego była bardzo istotna. Planowany obiekt miał powstać na terenie zbudowanego w latach 20. XX wieku Kąpieliska Południowego, otwartego w 1924 r. Wiele lat służył miastu, ale był coraz bardziej wyeksploatowany. Piękny teren wraz z unikatową zabudową nie może niszczeć. Przyszła już pora na jego drugie życie, godne wyzwań XXI wieku. Przebudowa stała się koniecznością. Zachowane zostały i poddane pieczołowitej renowacji wszystkie istniejące tam zabytkowe budowle modernistyczne. Nowe dobudówki nawiązują do tego stylu. Projekt pozytywnie zaopiniował konserwator zbytków. Cała infrastruktura wodna i wypoczynkowa spełnia najnowsze standardy technologiczne. Dodajmy jeszcze, że w najbliższym sąsiedztwie Letniego Parku klienci mają do dyspozycji 470 miejsc parkingowych.

- Jestem przekonany, że inwestycja oparta jest na solidnych przesłankach merytorycznych i finansowych, a jej efekt dobrze będzie służył legniczanom i gościom z naszego regionu – mówił prezydent Tadeusz Krzakowski.

Opublikował: Małgorzata Banaszkiewicz | Dodano: 25.06.2021 | Wyświetleń: 1929
Powrót na listę aktualności

Zobacz także