Prezydent Miasta Legnicy

bip

Legniczanie świętowali złote gody

Legniczanie świętowali złote gody
17.09.2018

W piątek (14 września) w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej odbyła się uroczystość Złotych Godów. 15 par, które minimum 50 lat są już w związku, odebrały odznaczenia przyznawane przez prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Pary i ich rodziny powitał Albert Kozakowski, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, który podkreślał, jak ważna i szczęśliwa jest to chwila. - 50 lat temu składali państwo sobie obietnice, że wasze małżeństwa będą zgodne, szczęśliwe i trwałe. Jak dziś widzimy, wszystkim się to udało, chociaż z pewnością wymagało wielu kompromisów. Serdecznie państwu gratuluję i życzę kolejnych rocznic – mówił kierownik.

Medale wręczał prezydent Tadeusz Krzakowski. – Państwa piękne jubileusze przypadają w szczególnym roku obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – mówił prezydent. - Połowę tego czasu przeżyli państwo razem. To piękne i wzruszające. Dziękuję za to, że swoją pracą i wychowaniem następnych pokoleń zbudowaliście fundamenty naszego miasta. Kolejne pokolenia z dumą kontynuują wasze dzieło – dodał Tadeusz Krzakowski

Szczęśliwym i wzruszonym parom towarzyszyły rodziny i przyjaciele, którzy odśpiewali jubilatom gromkie sto lat.

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie uhonorowano: Irenę i Kazimierza Fuławków, Krystynę i Czesława Niewiarowskich, Wandę i Mirosława Baszczyków, Janinę i Michała Szymkowów, Helenę i Bronisława Orłowskich, Marię i Janusza Lachowiczów, Barbarę i Mieczysława Cisłów, Krystynę i Leszka Łopacińskich, Helenę i Leszka Steiglów, Janinę i Kazimierza Duszaków, Halinę i Piotra Mokusińskich, Stanisławę i Mariana Kumalskich, Annę i Stefana Tymków, Katarzynę i Jana Czechowiczów raz Annę i Mariana Michaluków.

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 17.09.2018 | Wyświetleń: 697
Powrót na listę aktualności

Zobacz także