Prezydent Miasta Legnicy

bip

Legnickie Dni Smart City. Debata o zarządzaniu ruchem miejskim

Legnickie Dni Smart City. Debata o zarządzaniu ruchem miejskim
04.10.2019
Legnickie Dni Smart City. Debata o zarządzaniu ruchem miejskim

W ramach Legnickich Dni Smart City w naszym mieście goście z całego kraju dzielili się doświadczeniami na temat inteligentnych systemów transportowych. Nasze miasto było gospodarzem konferencji i seminarium (3 i 4 października w hotelu  Qubus ) dotyczącej mobilności miejskiej.  

To wydarzenie było forum wymiany doświadczeń pomiędzy samorządami, dając możliwości prezentacji praktycznych rozwiązań w zakresie zarządzania inteligentnymi systemami transportowymi (ITS) przez poszczególne miasta oraz przedsiębiorców. Tematyka seminarium jest związana z utrzymaniem i rozwojem tych systemów oraz wykorzystaniem ich narzędzi do poprawy warunków ruchu pojazdów oraz jego bezpieczeństwa.

Zaproszenie na seminarium kierowane było do jednostek samorządu terytorialnego, posiadających systemy ITS, oraz zainteresowanych ich wdrożeniem, do instytucji otoczenia biznesu, przedsiębiorców oraz pozostałych zainteresowanych tematyką inteligentnych systemów transportowych.

W trakcie seminarium swoje doświadczenia z ITS prezentowali przedstawiciele miast i eksperci m.in.: z Gliwic, Krakowa, Legnicy, Rzeszowa i Gdyni. Dobre praktyki utrzymania i administrowania systemami ITS na podstawie wdrożonych już rozwiązań zaprezentował m.in. Rzeszów, Gdynia pochwaliła się utrzymaniem systemu ITS, Kraków zastanawia się, co robić by system spełniał swą rolą jak najdłużej, zaś Legnica zamierza utworzyć w mieście „korytarze życia” z wykorzystaniem narzędzi ITS.

Na zakończenie goście legnickiej konferencji oraz seminarium zwiedzili Centrum Sterowania Ruchem w Legnicy przy ul. Mickiewicza.

 

 

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 04.10.2019 | Wyświetleń: 731
Powrót na listę aktualności

Zobacz także