Prezydent Miasta Legnicy

bip

Legnica zakupiła nowoczesne komputery w ramach ministerialnych projektów

Legnica zakupiła nowoczesne komputery w ramach ministerialnych projektów
18.08.2020
Legnica zakupiła nowoczesne komputery w ramach ministerialnych projektów

W ramach dwóch ministerialnych projektów Zdalna Szkoła i Zdalna Szkoła+ Legnica zakupiła 105 komputerów nowej generacji o łącznej wartości 254 tys. 940 zł. Od dziś trafiają one do 23 szkół i placówek oświatowych.

W ramach programu Zdalna Szkoła zakupiono 42 laptopy do 23 szkół: SP Nr 1, SP Nr 2, SP Nr 4, SP Nr 6, SP Nr 7, SP Nr 9, SP Nr 10, SP Nr 16, SP Nr 18, SP Nr 19, I LO, II LO, V LO, ZSO Nr 4, Zespół Szkół Integracyjnych, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Elektryczno Mechanicznych, Zespół Szkół Budowlanych, Zespół Szkół Samochodowych, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Zespół Szkół Muzycznych, Zespół Placówek Specjalnych - za kwotę 99 tys. 960 zł.

Za środki z programu Zdalna Szkoła + zakupiono 63 komputery przenośne do 16 szkół: (SP Nr 1, SP Nr 4, SP Nr 6, SP Nr 9, SP Nr 10, SP Nr 16, SP Nr 19, Zespół Szkół Integracyjnych, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 4, Zespół Szkół Samochodowy, II LO, V LO, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 4, Zespół Szkół Samochodowy, II LO, V LO, Zespół Placówek Specjalnych, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Muzycznych). Realizacja tego programu zakładała umożliwienie nauczania na odległość przede wszystkim uczniom z rodzin wielodzietnych.

Programy te są związane z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemicznego i konieczności przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID-19. Spowodowało to, że tradycyjny sposób uczenia w szkołach w drugim semestrze roku 2019/2020 musiał zostać zastąpiony zdalnym. Nie wszystkie szkoły i nie wszystkie rodziny były na to przygotowane, przede wszystkim pod względem technicznym i sprzętowym. W celu umożliwienia i ułatwienia uczniom i nauczycielom realizacji nauczania na odległość, prezydent Tadeusz Krzakowski dwukrotnie wnioskował do Centrum Projektów Polska Cyfrowa o przyznanie środków na realizację programów „Zdalna szkoła” i „Zdalna szkoła+”, które są finansowane z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014–2020.

- Zależy nam na udostępnieniu szkołom i placówkom, nauczycielom oraz uczniom kształcącym się w systemie zdalnym nowoczesnych komputerów i oprzyrządowania – podkreśla prezydent Tadeusz Krzakowski.

Dotąd legnickie szkoły i placówki oświatowe dysponowały ok. 2.800 stanowiskami komputerowymi. W salach przedmiotowych uczniowie mogli korzystać z ponad 1100 komputerów i z ponad 100 w czytelniach i centrach multimedialnych. Nowoczesny sprzęt dostępny był też w świetlicach szkolnych, w gabinetach specjalistycznych i centrum pomocy pedagogicznej.

- Każdego roku starsze systemy zastępujemy sprzętem nowocześniejszym. – W ostatnim czasie stworzyliśmy aż 47 pracowni komputerowych, wyposażonych w niemal tysiąc komputerów – dodaje prezydent.

 

 

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 18.08.2020 | Wyświetleń: 607
Powrót na listę aktualności

Zobacz także