Prezydent Miasta Legnicy

bip

Legnica w czołówce najlepszych i najbardziej rozwojowych samorządów

Legnica w czołówce najlepszych i najbardziej rozwojowych samorządów
17.09.2021
Legnica w czołówce najlepszych i najbardziej rozwojowych samorządów

Podczas XXVII Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich w Wiśle (16-17 września) odbyła się uroczystość wręczenia statuetek i wyróżnień zwycięzcom Rankingu Gmin i Powiatów.

W ogólnopolskich zmaganiach Legnica uplasowała się na drugim miejscu wśród miast na prawach powiatu. Związek Powiatów Polskich przyznał nam też kolejny honorowy tytuł Super Miasta.

Pierwsza piątka liderów, wśród 65 miast na prawach powiatów, to Rzeszów, Legnica, Jelenia Góra, Dąbrowa Górnicza i Nowy Sącz. Wyróżnienia, w imieniu prezydenta Tadeusza Krzakowskiego, odebrał sekretarz miasta Marek Białowąs.

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Laureaci typowani są w podziale na: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Oceniając jednostki samorządu terytorialnego, eksperci ZPP wydają opinię według wielu kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych, takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa oraz działania promocyjne.

Kolejność na liście wyróżnionych uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz od zrealizowanych działań. Ranking jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line i trwa przez cały rok. Lider rankingu na koniec roku otrzymuje prestiżowy tytuł: „Dobry Polski Samorząd”.

Galeria zdjęć

Opublikował: Małgorzata Banaszkiewicz | Dodano: 17.09.2021 | Wyświetleń: 1236
Powrót na listę aktualności

Zobacz także