Prezydent Miasta Legnicy

bip

Legnica przyjazna środowisku

Legnica przyjazna środowisku
30.10.2019
Legnica przyjazna środowisku

Polska Izba Ekologii nagrodziła Legnicę Ekolaurem 2019 za skuteczne działania i inicjatywy na rzecz środowiska. Podczas uroczystej gali w Katowicach (29 października) wyróżnienie i statuetkę odebrała zastępca prezydenta miasta Jadwiga Zienkiewicz.       

 

Legnickie przedsięwzięcia obejmowały m.in. edukację dotyczącą prawidłowego postępowania z odpadami i ograniczanie niskiej emisji. Była ona kierowana zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych mieszkańców. Formy dostosowane do odbiorców obejmowały: lekcje, spotkania edukacyjne, ekoakcje, konkursy, imprezy, konferencje naukowe, wydawanie materiałów informacyjnych, audycje radiowe i telewizyjne.

Wśród wydarzeń związanych z ekologiczną Legnicą znalazły się m.in.: ekoakcja Legnica Segreguje, Święto Działkowca i Pszczelarza, pięć ogólnopolskich konferencji Gospodarka odpadami komunalnymi Legnica Smart City – Ponadregionalna wymiana doświadczeń, miejskie punkty elektroodpadów, program Przełącz się na gaz czy projekt "Zrywam z plastikiem".

Akcjami edukacyjnymi miasto objęło ok. 3 tys. osób. Ekologiczny efekt związany z wymianą tradycyjnego ogrzewania na ekologiczne, to ograniczenie emisji zanieczyszczeń pyłowych: PM10 o ponad 29 ton, PM2,5 o prawie 16 ton, a dwutlenku węgla o 4.246 ton. Na składowisku śmieci wysegregowano ponad 6 tys. ton odpadów surowcowych. Poziom recyklingu  papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła w 2018 roku wyniósł 33 proc.

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 30.10.2019 | Wyświetleń: 1440
Powrót na listę aktualności

Zobacz także