Prezydent Miasta Legnicy

bip

Legnica otrzymała 4 mln zł na przebudowę ulicy Sikorskiego

Legnica otrzymała 4 mln zł na przebudowę ulicy Sikorskiego
21.02.2022
Legnica otrzymała 4 mln zł na przebudowę ulicy Sikorskiego

Nasze miasto otrzymało prawie 4 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2022 na przebudowę ul. Sikorskiego od al. Piłsudskiego do ul. Sudeckiej (bez ronda) w obu kierunkach z wyłączeniem przebudowanego już odcinka w rejonie ul. Śląskiej).

-  To kolejny krok w kierunku poprawy infrastruktury drogowej w naszym mieście – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski. - Dziękuję za pracę przy pozyskaniu środków na przebudowę ul. Sikorskiego wszystkim moim współpracownikom, a także za wsparcie sekretarzowi stanu w KPRM Krzysztofowi Kubów, posłance Ewie Szymańskiej i senator Dorocie Czudowskiej.

Przyznanie Legnicy 4 mln zł na przebudowę ul. Sikorskiego to kolejne środki zewnętrzne, które miasto zdobyło w tym roku na inwestycje.  Na początku tego roku prezydent poinformował o pozyskaniu prawie 7 mln zł dofinansowania z  Ministerstwa Finansów na przebudowę basenu krytego „Bąbelek” przy ul. Mazowieckiej 3. Pod koniec stycznia Zarząd Województwa Dolnośląskiego przyznał naszemu miastu ponad 3 mln 265 tys. zł dofinansowania unijnego na termomodernizację budynków  Zespołu Szkół Budowlanych.

Opublikował: Małgorzata Banaszkiewicz | Dodano: 21.02.2022 | Wyświetleń: 408
Powrót na listę aktualności

Zobacz także