Prezydent Miasta Legnicy

bip

Legnica liderem gospodarki odpadami w regionie. Obsługujemy już osiem gmin

Legnica liderem gospodarki odpadami w regionie. Obsługujemy już osiem gmin
03.11.2021
Legnica liderem gospodarki odpadami w regionie. Obsługujemy już osiem gmin

Warta Bolesławiecka, przystąpiła (2 listopada) do międzygminnego porozumienia  dotyczących gospodarki odpadami komunalnymi, którego liderem jest Legnica.

Przypomnijmy, że z inicjatywy prezydenta Tadeusza Krzakowskiego na majowej sesji legniccy radni podjęli uchwałę o przystąpieniu do współpracy z sąsiednimi gminami w dziedzinie gospodarki odpadami. Współpracę podjęły już: Kunice, Legnickie Pole, Miłkowice, Krotoszyce, Ruja, gmina Chojnów (wiejska), miasto Chojnów i Warta Bolesławiecka.

- Wspólne, międzygminne działanie w zakresie gospodarki odpadami jest bardzo zasadne, zwłaszcza z tak solidnym partnerem, jakim jest Legnica - podkreślił wójt gminy Warta Bolesławiecka Mirosław Haniszewski. – Dla nas to najbardziej optymalne rozwiązanie. Dziękujemy prezydentowi Legnicy, Radzie Miejskiej i spółce komunalnej LPGK – dodał.

Zgodnie z ustaleniami Legnica przejmuje zadania gmin wyłącznie w zakresie zagospodarowania odpadów komunalnych. Koszty tej operacji poniosą nasi partnerzy, przekazując Legnicy dotację celową. Jej wysokość może być zmieniana z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa.

Dla Legnicy operacje finansowe mają charakter neutralny i w żadnym razie nie narażają mieszkańców na wyższe koszty opłat śmieciowych, podobnie jak u naszych partnerów.

Legnica stanowi ważny ośrodek gospodarczy i kulturowy. Realizując wytyczne wynikające z lokalnych i regionalnych dokumentów strategicznych, w tym Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Dolnośląskiego, rozwija infrastrukturę zagospodarowania odpadów komunalnych, umożliwiającą realizację zadań o charakterze ponadlokalnym. W konsekwencji jest naturalnym partnerem dla jednostek samorządu terytorialnego, zainteresowanych utrzymaniem czystości i porządku w swych gminach.

 

 

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 03.11.2021 | Wyświetleń: 262
Powrót na listę aktualności

Zobacz także