Prezydent Miasta Legnicy

bip

Kalendarz miejski w sercu miasta

Kalendarz miejski w sercu miasta
24.01.2022
Kalendarz miejski w sercu miasta

W środę, 26 stycznia zapraszamy od godz. 16 na symboliczną inaugurację Miejskiego Kalendarza Legnicy anno domini 2022. Odbędzie się ona przed Centrum Wolontariatu Miejskiego #TEAMLegnica w Rynku 19 (w godz. 16-18). To kolejny rok, w którym z uwagi na pandemię, zdecydowaliśmy się na  taką formę przekazania legniczanom miejskiego wydawnictwa.

Tegoroczny kalendarz zatytułowany jest „Emocje Legnicy. Siła czterech żywiołów”.

Kalendarz anno domini 2022 jest unikatowy w swym charakterze. To nie tylko miejskie, legnickie wydawnictwo, które dostarcza przyjemności obcowania z atrakcyjnymi obrazami, ale coraz częściej stanowią one materiał poruszający ważne społeczne i bardzo żywotne sprawy. Podobnie jak w zeszłorocznym wydawnictwie – edukujemy. Tym razem stawiamy na propagowanie idei ekomiasta. Tematyka tzw. Green City nawiązuje do życia mieszkańców, coraz wyżej ceniących sobie szacunek do najbliższego otoczenia, zasobów i nimi gospodarowania z poszanowaniem hojnej i często nieprzewidywalnej natury..

„Emocje Legnicy. Siła czterech żywiołów” powstały przy współpracy z legnickimi fotoreporterami, którzy od lat zdjęciami dokumentują życie miasta. Niektóre z wizerunków są naprawdę magiczne.

Emocje. To one są człowiekowi bezwzględnie potrzebne. Gdy ich brakuje, trudno jest żyć pełnią życia. Emocje mają moc. Podobnie jest z żywiołami, które w połączeniu tworzą wielką, życiodajną całość. To cztery żywioły świata – Ziemia, Ogień, Woda i Powietrze. Jednym z ważnych elementów współczesnej wersji idei Green City jest także zielone budownictwo. Zielone miasta korzystnie wpływają na środowisko i jakość życia mieszkańców. Mała retencja to proste sposoby na gromadzenie wody w okolicy. Pozwala nam zatrzymać lub spowolnić spływ wód, dbając przy tym o rozwój środowiska naturalnego. Budowa niewielkich zbiorników, oczek wodnych i stawów, zadrzewianie oraz ochrona terenów podmokłych są skutecznym narzędziem w przeciwdziałaniu skutkom suszy i powodzi. Kwietne łąki doskonale wiążą wilgoć w glebie, filtrując wodę opadową. Taką Legnicę chcemy współtworzyć. W takim mieście chce się żyć. W kontekście miasta to także nasza codzienność. To życie na ukochanym przez nas skrawku ziemi, w zgodzie z ekologią i szacunkiem dla coraz bardziej kurczących się zasobów naturalnych. Brzmi to, jak nieustające wyzwanie, jak bicie w dzwony. Takie właśnie jest nasze przesłanie dla ukochanego miasta i ludzi, którzy wciąż na nowo je odkrywają. To wydawnictwo to kolejna niezwykła podróż, w którą zabierają nas legniccy reporterzy. Podczas inauguracji będzie też można uzyskać autografy autorów fotografii. Zatem zapraszamy. 

 

Opublikował: Małgorzata Banaszkiewicz | Dodano: 24.01.2022 | Wyświetleń: 1428
Powrót na listę aktualności

Zobacz także