Prezydent Miasta Legnicy

bip

Już 10 tysięcy osób zaszczepionych w legnickim powszechnym punkcie szczepień

Już 10 tysięcy osób zaszczepionych w legnickim powszechnym punkcie szczepień
20.05.2021
Już 10 tysięcy osób zaszczepionych w legnickim powszechnym punkcie szczepień

Legnicki punkt szczepień powstał 19 kwietnia w hali widowiskowo – sportowej przy ul. Lotniczej. Codziennie szczepionych jest nawet 800 osób z naszego miasta i ościennych miejscowości. W ciągu miesiąca w sumie już 10 tysięcy.

- Dzięki szczepieniom szybko powrócimy do normalności – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski. – Ten punkt, w którym teraz jesteśmy, został doskonale przygotowany i świetnie działa. Wielka w tym zasługa personelu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, pracowników samorządowych i administracji rządowej. Jesteśmy przygotowani na kolejne wyzwania.

Legnicki punkt szczepień powstał jako jeden z pierwszych w kraju. W jego funkcjonowanie zaangażowani są pracownicy WSzS, odpowiedzialni za stronę medyczną, a także m.in. pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji, straży miejskiej, żołnierze WOT i wolontariusze. Dzięki temu mieszkańcy miasta i innych miejscowości mogą stosunkowo szybko i w bardzo dobrych warunkach się zaszczepić.

Anna Płotnicka-Mieloch, dyrektorka legnickiego szpitala przypomniała, że personel medyczny zaszczepił już ponad 26 tys. osób, a w powszechnym punkcie tylko w ciągu miesiąca aż 10 tysięcy. – Ten punkt jest bardzo profesjonalny i świetnie zorganizowany. – W ostatnim czasie zauważyliśmy tutaj znaczne przyspieszenie szczepień, nawet do 800 osób dziennie. Cieszy też, że robi coraz więcej młodych. Zapraszam i zachęcam, by jak najwięcej osób się zaszczepiło.

Bardzo dużą rolę w funkcjonowaniu punktu odgrywają żołnierze WOT. – Nasi  żołnierze pomagają w zwalczani covid nie tylko tutaj, ale w całym kraju. Zawsze można na nas liczyć – powiedział płk Artur Barański, dowódca 16 Dolnośląskiej Brygady WOT.  

Przypominamy, że rejestracja na szczepienia odbywa się poprzez rządowe infolinie oraz lokalny system rejestracji w Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy. W punkcie szczepień przy ul. Lotniczej (czynnym w godz. 10.00–18.00) dokonywane są już tylko same szczepienia.

Aby ułatwić dotarcie do punktu, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne uruchomiło specjalną linię autobusową C19 z osiedla Piekary na ulicę Lotniczą.

 

 

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 20.05.2021 | Wyświetleń: 1865
Powrót na listę aktualności

Zobacz także