Prezydent Miasta Legnicy

bip

Drodzy uczniowie, nauczyciele, pracownicy oświaty i rodzice!

Drodzy uczniowie, nauczyciele, pracownicy oświaty i rodzice!
25.06.2020

Piątek, 26 czerwca, jest ostatnim dniem roku szkolnego dla 12.406 uczniów wszystkich legnickich szkół oraz dla około 1.700 nauczycieli. Jednak w tym roku, z uwagi na sytuację epidemiczną, nie będzie tradycyjnych uroczystości, nie rozlegnie się ostatni szkolny dzwonek przed wakacjami.

To był rok wyjątkowy, pełen niespotykanych nigdy przeszkód, a nawet zagrożeń. Wszyscy podejmowaliśmy trudne wyzwania. Dotychczasowe, tradycyjne zajęcia edukacyjne w szkołach musiały być odwołane ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa całej oświatowej społeczności. Uczenie się i nauczanie przeniesione zostało w rzeczywistość wirtualną. Proces edukacyjny prowadzony był zdalnie.

Dziękuję nauczycielom, pedagogom, wychowawcom, a szczególnie uczniom i bardzo wspierających ich rodzicom, którzy wspólnie oswoili nowy system krzewienia edukacji z pełnym poświęceniem i skutecznością.

Wkrótce wakacje, na które uczniowie zawsze wyczekują. Pragnę dla Was, by były one odpoczynkiem od wcześniejszych obowiązków, przyniosły radość i wytchnienie. Ale przede wszystkim niech będą bezpieczne. Dbajcie o siebie, o swoje zdrowie, o swoich bliskich i przyjaciół.

            Szczęśliwych wakacji!

                                                                                             

                                                                                             Tadeusz Krzakowski

                                                                                                Prezydent Legnicy

 

 


Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 25.06.2020 | Wyświetleń: 618
Powrót na listę aktualności

Zobacz także