Prezydent Miasta Legnicy

bip

Bajkowe iluminacje odmieniły nasze miasto

Bajkowe iluminacje odmieniły nasze miasto
10.12.2018
Bajkowe iluminacje odmieniły nasze miasto

W piątek (7 grudnia) rozbłysły nasze miejskie iluminacje świąteczne. Tradycyjnie już było to wielkie wydarzenie, na które przybyliśmy tłumnie.  

- Jest bajkowo, kolorowo, pięknie – cieszyła się - legniczanka Jolanta Radziejewicz, która przyszła na Rynek z dziećmi - Marysią i Pawełkiem. - Iluminacje odmieniły nasze miasto. Aż chce się wyjść z domu.

Zanim rozbłysły tysiące lampek, spotkaliśmy się pod choinką. Tam przy zagrodzie z żywymi zwierzętami - alpaką i owcami, czekał już Mikołaj z Mikołajką, oczywiście z workami pełnymi upominków. A potem razem przeszliśmy traktem świetlistych dekoracji, czyli wzdłuż ul. Złotoryjskiej, Najświętszej Marii Panny, na plac Pastora Wolfganga Maxa Meisslera. Paradę prowadziły elfy, myszka Miki i Minnie, świnka Pepa, pingwin z Madagaskaru i Mikołaj z Mikołajką.

W tym roku wśród naszych świątecznych dekoracji zaświecił po raz pierwszy balon. Tradycyjnie już cieszyliśmy oczy uwielbianym przez dzieci pociągiem i bombką szczęścia. W świąteczny nastrój wprowadzały przyozdobione latarnie uliczne i drzewa, fontanny w odświętnej szacie. Robiliśmy pamiątkowe zdjęcia dostojnemu pawiowi z anielskimi skrzydłami, Mikołajowi pędzącemu na motorze, karecie zaprzężonej w renifery i pięknej damie. Słuchaliśmy piosenek lub bajek opowiadanych przez legnickiego lwa.

Podobnie, jak w minionych latach, nasza świąteczna iluminacja oszałamia bogactwem, fantazją i wielką różnorodnością. Dlatego właśnie kilkakrotnie uznano legnickie dekoracje za najpiękniejsze na Dolnym Śląsku. Przed nami całe tygodnie zanurzania się w ten bajkowy świat.

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 10.12.2018 | Wyświetleń: 470
Powrót na listę aktualności

Zobacz także


Warning: mkdir(): Permission denied in /home/users/legnica/public_html/portal.legnica.eu_nowy/lib/EditoError.php on line 435

Warning: chmod(): No such file or directory in /home/users/legnica/public_html/portal.legnica.eu_nowy/lib/EditoError.php on line 436

Warning: mkdir(): Permission denied in /home/users/legnica/public_html/portal.legnica.eu_nowy/lib/EditoError.php on line 443

Warning: chmod(): No such file or directory in /home/users/legnica/public_html/portal.legnica.eu_nowy/lib/EditoError.php on line 444

Warning: fopen(public/gfx/_logs/2019-04/error_22.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/users/legnica/public_html/portal.legnica.eu_nowy/lib/EditoError.php on line 468

Warning: mkdir(): Permission denied in /home/users/legnica/public_html/portal.legnica.eu_nowy/lib/EditoError.php on line 435

Warning: chmod(): No such file or directory in /home/users/legnica/public_html/portal.legnica.eu_nowy/lib/EditoError.php on line 436

Warning: mkdir(): Permission denied in /home/users/legnica/public_html/portal.legnica.eu_nowy/lib/EditoError.php on line 443

Warning: chmod(): No such file or directory in /home/users/legnica/public_html/portal.legnica.eu_nowy/lib/EditoError.php on line 444

Warning: fopen(public/gfx/_logs/2019-04/error_22.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/users/legnica/public_html/portal.legnica.eu_nowy/lib/EditoError.php on line 468